RSS
 

ŚWINKA SKARBONKA

16 maj

Na dzisiaj jeszcze jeden fajny pomysł, który znalazłam na Facebooku, na profilu Get Inspired.

Tym razem coś dla dzieci. Świnka skarbonka. Kto z nas nie miał świnki skarbonki gdy był dzieckiem… Wtedy, żeby wyciągnąć swoje zaskórniaki trzeba było rozbić porcelanową, lub glinianą skarbonkę. Bardziej sprawni brali długie patyczki, lub cienkie długopisy i wygrzebywali drobniaki przez otwór do wrzucania monet. Tej skarbonki nie trzeba rozbijać. A jak coś się z nią stanie zawsze można zrobić następną. A co najważniejsze, dziecko może uczestniczyć w robieniu tejże skarbonki, znowu sposób na kreatywne spędzenie czasu z pociechą.Oczywiście nie musi to być świnka. Zróbcie co tylko sobie wymarzycie.

 

Będzie potrzebne: Plastikowa butelka (1,5l lub 2l), nożyczki, farba w sprayu (ja osobiście uważam, że można użyć kolorowej bibuły i mocnego kleju), papier techniczny (może być kawałek miękkiego kartonu), papier kolorowy i wszystkie inne rzeczy, które sprawią, że wasza skarbonka będzie wyjątkowa (mazaki, farby, kredki, wycinanki itp).

 

Poniżej zdjęcie jak można zrobić taką świnkę.

 

Czy ta świnka nie jest urocza… ? Możecie zrobić sobie taką skarbonkę, na wiele różnych sposobów, ogranicza was tylko wasza wyobraźnia.

Jeżeli zrobicie już takie plastikowe skarbonki to czekam na zdjęcia. Umieszczę je na blogu (oczywiście za waszym pozwoleniem :) ) monika86czaicka@gmail.com

 

pozdrawiam

rusałka

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii Butelki plastikowe, Dla dzieci

 

Tags: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~AnBi

    11 lutego 2014 o 18:51

    Świnka jest przecudna. Pomysł na skarbonkę po prostu świetny. Jak uda mi się ją wykonać, to wyślę zdjęcie. Pozdrawiam